KONKURS "TRZY KORONY"

KONKURS "TRZY KORONY - MAŁOPOLSKA NAGRODA FILMOWA"

Rusza VII edycja konkursu „Trzy Korony – Małopolska Nagroda Filmowa” na najlepsze scenariusze filmowe związane z Małopolską. Jak co roku na autorów scenariuszy, którzy stworzą filmową opowieść z Małopolską w tle czekają atrakcyjne nagrody finansowe.

 

Jest o co walczyć – nagrody przyznawane są w dwóch kategoriach: za scenariusz dokumentalny laureat Konkursu otrzyma 20 000 zł. z budżetu Województwa Małopolskiego, w kategorii filmów fabularnych przewidziano trzy nagrody pieniężne – za pierwsze miejsce – 40 000 zł z budżetu Województwa Małopolskiego, drugie – 30 000 zł z budżetu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i trzecie – 15 000 zł z budżetu Krakowskiego Biura Festiwalowego. Warunkiem zgłoszenia tekstu do Konkursu jest związek z Małopolską poprzez tematykę scenariusza, twórcę, a przede wszystkim miejsce realizacji filmu.

Wzorem lat ubiegłych scenariusze przyjmuje sekretariat TVP Kraków gdzie podlegają ocenie formalnej. Do 31 sierpnia br. można przesyłać scenariusze dokumentalne. Na napisanie fabuły twórcy mają dłuższy czas o miesiąc, scenariusze fabularne sekretariat TVP przyjmuje do 30 września – decyduje data stempla pocztowego. Następnie teksty oceni Komisja Selekcyjna, która wybierze najlepsze dla Jurorów Konkursu. Uroczysta gala, na której poznamy laureatów wybranych przez Jury w składzie: Feliks Falk, Artur Więcek „Baron”, Marta Węgiel i Łukasz Maciejewski, odbędzie się w grudniu br. w Krakowie.

Realizacja Konkursu współorganizowanego przez Województwo Małopolskie, Polski Instytut Sztuki Filmowej, TVP Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe przyczynić się ma do promocji regionu, uaktywnienia środowisk twórczych oraz docenienia i nagrodzenia oryginalnego, filmowego sposobu widzenia Małopolski – ludzi, miejsc i opowieści. Udział w Konkursie, to nie tylko wysokie nagrody finansowe, ale znaczne szanse, aby scenariusz trafił na ekrany. W kinach z początkiem 2015 roku zobaczymy już pierwsze rezultaty Konkursu. Na ekrany wejdzie Czerwony Pająk - film w reżyserii Marcina Koszałki oparty o scenariusz pt. Lolo – laureatki Konkursu z 2009 roku - Marty Schreder . Oczekujemy także premiery „Córeczki tatusia” według scenariusza Tomasza Kamińskiego laureata III edycji Konkursu „Trzy Korony” w 2010 r.

Patronat nad Konkursem objęły: Radio Kraków, Dziennik Polski, KIPA, Serwis Audiowizualni.pl, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, KINO oraz Bahama Films.

Szczegółowe zasady konkursu oraz wzory wymaganych dokumentów znajdują się na stronie: www.malopolskie.pl/trzykorony.

Polecamy

  • AUDIOBOOKI
  • NOWOŚCI KSIĄŻKOWE
  • Czytaj e-booki z LIBRA IBUK
  • Czytaj e-booki z LEGIMI
  • 1
  • 2

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im.Stefana Żeromskiego w Zakopanem

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA im.Stefana Żeromskiego w Zakopanem

Miejska Biblioteka Publiczna wraz z 14 bibliotekami wiejskimi tworzy powszechną sieć placówek w powiecie. Rozpoczęta została komputeryzacja zbiorów bibliotecznych. Obecnie gdy liczy się szybki dostęp do informacji, biblioteka musi być zasobna i nowoczesna. Użytkownik może wyszukiwać interesujące książki w katalogu on-line. Zakopiańska Biblioteka jest otwarta na potrzeby Środowiska. Daje możliwość spędzenia wolnego czasu przy książce, czasopiśmie lub komputerze, a także pozwala poznać ciekawych ludzi - prelegentów czwartków literackich.

Znajdź nas

 

DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI

 

Dane adresowe

os. Łukaszówki 4a, 34-500 ZAKOPANE

e-mail: mbp@biblioteka.zakopane.eu

dyrektor mgr Bożena Gąsienica

tel. 18-20-664-38 - wypożyczalnia i czytelnia

tel. 18-20-140-06 - oddział dla dzieci i młodzieży

 

filia nr 1 Olcza - tel. 783 224 227  

e-mail: olcza@biblioteka.zakopane.eu

filia nr 2 Skibówki 

e-mail: skibowki@biblioteka.zakopane.eu

filia nr 3 Harenda

e-mail: harenda@biblioteka.zakopane.eu

 

Mediateka Stacja Kultura Zakopane

ul. Chramcówki 35 A
34-500 Zakopane
email: mediateka@biblioteka.zakopane.eu

tel. 887 221 228